Mød itpiloterne


Her kan du møde vores team af dygtige itpiloter. Det er os, der hjælper jer med moderne
digitale løsninger fra vores IT-konsulenthus i den midtjyske hovedstad, Viborg. 

Kontakt os

Ledelse


Kenneth Damgaard Løwe

Direktør / CEO

E-mail: Kenneth@itpilot.dk
Tlf.: 20 23 50 60 / 89 80 94 28


Niels Bragh

Projektchef

E-mail: Niels@itpilot.dk
Tlf.: 27 57 64 20 / 89 80 94 29

Projektledelse


Allan Jensen

Projektleder

E-mail: Allan@itpilot.dk
Tlf.: 33 60 47 93


Silas Lykke Rosenskjold

Projektleder

E-mail: Silas@itpilot.dk
Tlf.: 33 60 47 94


Christina Overgaard

Projektleder

E-mail: Christina@itpilot.dk
Tlf.: 33 60 25 45 


Søren Weidich Nygaard 

Projektleder

E-mail: Soren@itpilot.dk
Tlf.: 33 60 47 95

Design- og kommunikation


Kathrine Kalhøj

Design- og kommunikationsansvarlig

E-mail: Kathrine@itpilot.dk
Tlf.: 40 43 07 59 / 89 80 94 30


Christina Fredsbo Nielsen

Kommunikationskonsulent og projektassistent

Udvikling


Francisco Cascales

Programmør


Jens Sørensen

Programmør


Mikkel Nielsen

Programmør


Pernille Andersen

Programmør


Edgard Pacody

Programmør


Emil Ahrensback Rotzler

Programmør


Morten Hartvig

Programmør


Vu Khanh

Programmør


Truong Thinh

Programmør 

IT-support


Klaus Pedersen

IT-ansvarlig

E-mail: Klaus@itpilot.dk
Tlf.: 33 60 47 90


Kasper Andersen

System- og IT-support

E-mail: Kasper@itpilot.dk
Tlf.: 33 60 47 91


Jesper Liingaard

System- og IT-support

E-mail: Jesper@itpilot.dk
Tlf.: 33 60 47 92

Administration


Lotte Jensen

Bogholder

E-mail: Lotte@itpilot.dk
Tlf.: 89 80 94 31

Har I brug for hjælp? itpiloterne
hjælper jer


Har I en lys idé til en digital løsning, eller har I brug for professionel sparring og
rådgivning til en digital transformation af jeres virksomhed? Så er I landet det rette sted.

Kontakt itpilot i dag, og kom i gang med jeres digitale rejse.

Ring til os allerede i dag hvis du ønsker yderligere oplysninger om udvikling af  din  IT-løsning

 87 25 07 87

Eller kontakt os på vores kontaktside.

Website

Få en moderne, brugervenlig og SEO-optimeret hjemmeside, der engagerer og guider brugerne rundt på siden. 

Webshop

E-handlen boomer som aldrig før! Skab vækst, og bliv en spiller på onlinemarkedet med en webshop, der konverterer. 

App

Har I en idé til en app, eller har I brug for at få udviklet en? Vi designer og udvikler den app, der støtter op om jeres brand. 

PIM-system

Med et PIM-system får jeres virksomhed styr på alle produktinformationer og -data i én samlet løsning.

Data Warehouse & BI

Få en moderne, brugervenlig og SEO-optimeret hjemmeside, der engagerer og guider brugerne rundt på siden. 

Specialudviklet IT-system

Har I en god idé til, hvordan I kan optimere jeres virksomheds processer? itpilot kan specialudvikle et IT-system til jer.